logo

Úvod Texim Cup 2016


26. ročník Texim Cup

 

Dne 27.12.2016 se uskutečnil v hradecké hale SLAVIA již 26. ročník tradičního turnaje ,,Texim těsnění Cup 2016“. Tohoto turnaje zúčastnilo 10 kvalitních týmů nabitých osobnostmi. Turnaj organizovali pp. Jakub Michálek a Jiří Lebedinský, ti přebrali organizaci tohoto tradičního turnaje po pp. Matějkovi a Doubkovi, kteří ho organizovali v předchozích 25ti ročnících.

 

Hrálo se systémem 2 skupiny po 5ti týmech a poté se šlo do zápasů o konečné umístění. Skupinu ,,A“ vyhrál ,,domácí“ tým ,,Texim těsnění Team“, následovaný týmem ,,GiST“. Třetí místo v této skupině zbylo na tým s názvem ,,Charlieho andílci“. Čtvrté místo ve skupině pak obsadil ,,RINAT Team“, následovaný posledním týmem ve skupině s názvem ,,Vítěz tohoto zápasu“.


Skupinu ,,B“ vyhrál s přehledem ,,ANDY Team“, následovaný týmem ,,MJ Střechy – Mirek Jech“. Třetí místo ve skupině obsadil tým ,,Lambáda HK“. Čtvrté místo ve skupině pak obsadil tým s názvem ,,FrMa“ a poslední místo ve skupině obsadil tým ,,Recycling J&F“.

 

V zápase o 9-10. místo se utkaly týmy ,,Recycling J&F“ (ČR U-17) a ,,Vítěz tohoto zápasu“ (Drapák, Kabeláč, Ježek…), z vítězství se nakonec radoval druhý jmenovaný tým.

 

První semifinále proti sobě svedlo ,,Texim těsnění Team“ (Vaněček, Holý, Podrazký, Engelmann…) a ,,MJ Střechy – Mirek Jech“ (Řezníček, Šejvl, Petráň, Fousek…). V nervydrásajícím utkání nakonec zvítězil až v penaltovém rozstřelu ,,domácí“ tým Texim, když vyrovnal 10 vteřin před koncem zápasu.

 

Druhé semifinále pak proti sobě svedlo týmy ,,GiST“ (Voltr, Zdržálek, Jošt, Chromek…) a ,,ANDY Team“ (Piták, Černý P., Frydrych, Jelínek, Ptáček…). Rovněž i tento zápas dospěl do penalt, kde čaroval Luděk Frydrych v brance ANDY Teamu, který nepustil ani jednu ze 3 penalt a vybojoval tak pro svůj tým postup do finále.

 

V zápase o 7-8. místo se utkal ,,RINAT Team“ (Pázler, Kořínek, Panenka….) s týmem ,,FrMa“ (Koubek, Janoušek, Vlkanova, Korba…). Utkání mělo jasného vítěze, a tím byl tým ,,FrMa“.

 

V zápase o 5-6. Místo se proti sobě postavily týmy ,,Charlieho andílci“ (Trubač, Strasser, Kollár...) a ,,Lambáda HK“ (Linhart, Šebesta, Derner…). Z vítězství se nakonec radoval tým Charlieho andílci v těsném poměru po penaltovém rozstřelu 2:1.

 

V zápase zklamaných semifinalistů o 3. Místo se dařílo více týmu ,,GiST“, který porazil tým ,,MJ Střechy – Mirek Jech“ až v penaltovém rozstřelu, když tým MJ Střechy inkasoval vyrovnávací gól opět až 2 sekundy před koncem zápasu!

 

Finále proti sobě svedlo vítěze obou základních skupin ,,Texim těsnění Team“ a ,,ANDY Team“ a asi 2 opravdu nejlepší týmy na dnešním turnaji. Zápas byl nesmírně atraktivní a vyrovnaný, neboť se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Z vítězství se nakonec opět v penaltovém rozstřelu radoval tým ,,Texim těsnění Team“ a připsal si tak historicky první vítězství na tomto turnaji.

 

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen ,,Ex-hradecký“ David Vaněček z  týmu ,,Texim těsnění Team“. Nejlepším střelcem byl vyhlášen s 8 góly Jan Filip z ,,ANDY Teamu“ a nejlepším brankářem byl ve veliké konkurenci zvolen Jiří Mašek z týmu ,,GiST“.

 

Velikou pochvalu za kvalitně odpískané zápasy na turnaji pak zaslouží rozhodčí tohoto turnaje, kterými byli pp.  Slavíček Leoš, Slavíček Lukáš, Petr Buchta a Karel Medlík.

 

Moderování turnaje se pak zhostil na výbornou komentátor p. Pavel Schröfel.

 

Příští ročník s pořadovým číslem 27 se uskuteční rovněž ve stejném termínu, a to 27.12.2017 opět tradičně v hale hradecké SLAVIE.

 

Kompletní výsledky turnaje:

Skupina A

Skupina B

 

Vyřazovací část

Pořadí 10ti nejlepších týmů

 

Individuální ocenění

Kompletní výsledková listina

 

 

 

copyright (c) RainFall Studio 2007